Szanowni Państwo,

Tłumaczy i inne osoby zmagające się na codzień z językiem angielskim zachęcam do pobrania (oraz zgłaszania ewentualnych uwag) do zamieszczonego poniżej bezpłatnego polsko-angielskiego słownika frazeologicznego-technicznego. Słownik powstał jako "produkt uboczny" mojej ponad 25-letniej pracy nad Słownikiem Budownictwa, Infrastruktury i Wyposażenia, który na dzisiaj liczy ponad 100 tys. haseł. Wszystkie hasła ze słownika frazeologicznego zostały uwzględnione w wersji elektronicznej Słownika Budownictwa, Infrastruktury i wyposażenia.

Bezpłatny słownik fraz technicznych zawiera wiele fraz występujących w dokumentacjach budowlanych a także umowach oraz korespondencji - łącznie prawie 1000. Nie jest to produkt skończony, będzie aktualizowany o nowe hasła i poprawiany stosownie do zgłaszanych przez Państwa uwag. Nawet w obecnej formie może jednak służyć jako inspiracja lub narzędzie pomagające w pracy.

Przy tej okazji zachęcam do zakupu Słownika Technicznego Budownictwa, Infrastruktury i Wyposażenia w wersji komercyjnej (wyd. VII). Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co ofertuje ww. słownik budowlany proszę kliknąć tutaj.

Bezpłatny słownik techniczny - frazeologiczny można pobrać poniżej. Zachęcam też do przejrzenia zakaden na podstronie "DARMOWE SŁOWNIKI TECHNICZNE" w menu na górze strony. Zdecydowałem się tam zamieścić również notatnik roboczy zawierający hasła spisane podczas wykonywania przeze mnie tłumaczeń technicznych "na wczoraj". Impulsem do zamieszczenia notatnika była ciągle powiększająca się objętość notatnika. Nie jest to w żadnym razie gotowy słownik i stąd prosiłbym powstrzymać się od krytyki, chyba że konstruktywnej.

Pobierz PDF


Kontakt

Biuro Tłumaczeń Przekładnia

tel. 601 725 191

tlumacz@slownik-budowlany.pl

Oferta

Oferujemy tłumaczenia techniczne, zarówno ustne jak i pisemne w języku angielskim. Nasza specjalność to budownictwo i technologie przemysłowe. Construction/ engineering translation services in Poznan, Poland.

NAJWIĘKSZY SŁOWNIK BUDOWLANY I TŁUMACZENIA - 601 725 191

x

Dobry słownik techniczny

slownik-budowlany.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem