Szanowni Państwo,

Tłumaczy i inne osoby zmagające się na codzień z językiem angielskim zachęcam do pobrania (oraz zgłaszania ewentualnych uwag) do zamieszczonego poniżej bezpłatnego polsko-angielskiego słownika frazeologicznego-technicznego. Słownik powstał jako "produkt uboczny" mojej ponad 25-letniej pracy nad Słownikiem Budownictwa, Infrastruktury i Wyposażenia, który na dzisiaj liczy ponad 100 tys. haseł. Wszystkie hasła ze słownika frazeologicznego zostały uwzględnione w wersji elektronicznej Słownika Budownictwa, Infrastruktury i wyposażenia.

Zapraszam na niedawno udostęnioną stronę z moim notatnikiem, który powstaje podczas wykonywania tłumaczeń technicznych (jak to zwykle bywa, na warunkach - "szybko i tanio") gdy nie mam możliwości dopisania znazionych terminów na bieżąco. Zgromadzone terminy dopisuję do słownika w miarę dostępnego czasu, którego jak wiadomo nigdy dość. Zdecydowałem się więc udostępnić mój notatnik mając świadomość, że nie wszystkie hasła zostały zweryfikowane w wystarczającym stopniu. Proszę oczywiście o uwagi osób, które zdecydowały się skorzystać z tej pomocy w pracy tłumacza: www.darmowy-slownik.pl.

Bezpłatny słownik fraz technicznych zawiera wiele fraz występujących w dokumentacjach budowlanych a także umowach oraz korespondencji - łącznie prawie 1000. Nie jest to produkt skończony, będzie aktualizowany o nowe hasła i poprawiany stosownie do zgłaszanych przez Państwa uwag. Nawet w obecnej formie może jednak służyć jako inspiracja lub narzędzie pomagające w pracy.

Przy tej okazji zachęcam do zakupu Słownika Budownictwa, Infrastruktury i Wyposażenia w wersji komercyjnej. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co ofertuje ww. słownik budowlany proszę kliknąć tutaj.

Bezpłatny słownik techniczny - frazeologiczny można pobrać tutaj (Uwaga: najaktualniejsza wersja jest na stronie "darmowy słownik"):

Pobierz PDF


Kontakt

Biuro Tłumaczeń Przekładnia

tel. 601 725 191

tlumacz@slownik-budowlany.pl

Oferta

  • tłumaczenia pisemne i ustne
  • w języku angielskim

NAJWIĘKSZY SŁOWNIK BUDOWLANY I TŁUMACZENIA - 601 725 191

x

Dobry słownik techniczny

slownik-budowlany.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem